zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kvůli Vánocům nebude Boleslav kácet strom

09.11.2006
Příroda
Kvůli Vánocům nebude Boleslav kácet strom

Mladá Boleslav - Letos není k dispozici žádný vhodný jehličnan určený nyní ke kácení, a proto bude jako hlavní vánoční strom v centru Mladé Boleslavi ozdoben krásný strom douglasky tisolisté, rostoucí u kruhové křižovatky v centru města.

Našemu deníku to sdělila mluvčí Magistrátu města Mladá Boleslav Jana Huzilová. Podle vyjádření z odboru služeb města by bylo neekologické bez závažného důvodu pokácet zdravý a krásný jehličnatý strom, který by byl na měsíc instalován na náměstí Míru pouze za účelem výzdoby.

Vánoční strom na Českobratrské náměstí je ale již zajištěn. Strom poskytla soukromá osoba, která jej bude kácet na svém pozemku z jiných důvodů.

"Do budoucna by měly být zdobeny jako vánoční stromy pouze dřeviny, které v dané lokalitě již rostou," dodala mluvčí Huzilová. Například v příměstských oblastech - na Sahaře, v Čejeticích a v Podlázkách - byly v minulých letech vysazeny tři jehličnaté dřeviny, které budou každoročně zdobeny.

Jak dále sdělila Iva Bílková z Odboru služeb města Mladá Boleslav, není vůbec od věci zvážit i možnost v době vánočních svátků osvětlit stromy opadavé a listnaté, případně celá stromořadí. Právě tímto směrem se totiž ubírá i světový trend v oblasti sváteční zimní výzdoby měst.

Pavel Svačina
Boleslavský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí