zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Geologové skončí průzkum žlutických sklepů v listopadu

13.11.2006
Geologie
Geologové skončí průzkum žlutických sklepů v listopadu

Žlutice - Už koncem listopadu bude dokončen profesionální geologický průzkum žlutického podzemí, přesněji žlutických historických středověkých sklepů. Díky dotaci z ministerstva životního prostředí na sanaci poddolovaných oblastí je získala specializovaná geologická firma.

"Jsem rád, že průzkum se uskutečnil tak kvalitně a profesionálně. Hodně tomu pomohla velmi dobrá koordinace průzkumných prací s našim odborem správy majetku a hasiči, bez nichž by například v některých vytopených sklepech vůbec nemohli geologové zaměřovat," vysvětluje starosta Žlutic Jaroslav Vojta.

Někdy nebyla koordinace vůbec jednoduchá, postup průzkumu se plánoval několik dní napřed a trasa musela být přístupná.

"Vytopené středověké sklepy nejsou ve Žluticích nijak ojedinělé, někteří z nás se dosud musejí sami postarat o jejich alespoň částečnou bezpečnost. Mnozí například klenbu podepírali dřevěnými trámy, je to v podstatě nebezpečné. Proto jsme rádi, že se geologové pustili do tak odborného průzkumu a mnohým odpověděli na otázku bezpečnosti podzemí," říká jeden z majitelů historického sklepení v centru města.

Práce geologů však neměla jen tento význam. Podstatný je především její přínos pro další stavební vývoj v centru města. "Vzhledem k tomu, že i v digitální podobě budeme vidět, co si můžeme při výstavbě například na Velkém náměstí dovolit, je pro nás výsledek průzkumu nedocenitelný," dodává starosta Vojta.

Karlovarský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí