zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologie a šetrnost pro praktické použití

13.11.2006
Voda
Ekologie a šetrnost pro praktické použití
Značka Laufen patří na světovém trhu se sanitární keramikou k jedné z nejuznávanějších a tím se tedy podílí i na vzniku nových trendů a novinek. A jelikož jde o značku švýcarskou, rozhodli se letos její tvůrci zaměřit na novinku nejen praktickou, ale zároveň také ekologickou. Výsledkem jejich úsilí je nový bezvodý urinál Lema, který se letos nově objevil na českém trhu.

Mnozí se asi podiví, ale i předměty každodenní potřeby lze vytvářet v elegantním a moderním pojetí. Přesně tím se řídilo designové studio, které urinál Lema představilo. V čele tohoto studia stojí známý a zkušený designér Peter Wirz. Nejen díky švýcarskému původu značky, ale také v zájmu rozšíření ekologičtějšího pohledu na svět v jiných zemích, byl urinál Lema vyvinut jak v klasické splachovací verzi, tak především i ve verzi bezvodé.

Většině z nás přijde něco takového nereálné především kvůli neustálému zápachu, ale i s tím si švýcarští experti poradili. Celý urinál je konstruován tak, aby nedocházelo k uvolňování pachů ze sifonu, a to díky využití fyzikálně-chemických vlastností tekutin. Urinál je také vybaven "vonným kamenem", který postupně uvolňuje svou vůni a tím činí používání urinálu příjemnějším.

Více informací na www.laufen.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí