zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hluk vyřeší odborníci

20.11.2006
Hluk
EIA
Hluk vyřeší odborníci

Plzeň - Varování Dětí Země před hlukem z plánovaného obchodního centra pozdrží vydání stavebního povolení. Podle jednatele firmy InterCora ale termín otevření na Vánoce 2007 stále platí.

"V posuzování vlivů stavby obchodního centra na životní prostředí se bude dále pokračovat. Výhrady byly právě k nadměrnému hluku, a to jak ze strany Dětí Země, tak Krajské hygienické stanice," uvedl František Čečil z Krajského úřadu Plzeňského kraje. Investor nyní musí přepracovat dokumentaci. Při dodržení zákonných lhůt se prodlouží vydání stavebního povolení o několik měsíců.

"Nyní necháme rozhodnout odborníky. Protihlukovou studii zpracovávala specializovaná firma a plán byl projednán s odborníky na dopravu i policisty. Stále platí termín otevření v zimě 2007," reagoval na rozhodnutí Ivan Hlaváček, jednatel firmy InterCora, která projekt připravila.

Děti Země rozhodnutí krajského úřadu potěšilo. "Jsme rádi, že se zohlednily naše námitky. V dokumentaci byly nepřesnosti, které je nutné odstranit," uvedl Martin Hyťha za Děti Země. Ty kromě nadměrného hluku upozorňovaly i na zvýšení počtu aut, které nové obchodní centrum přinese.

Alena Marešová

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí