zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Svitavsko má ,, ekoškoly``

23.11.2006
Obecné
Svitavsko má ,, ekoškoly``

Svitavy - V loňském roce vyhlásil Pardubický kraj ve spolupráci s Ekocentrem Paleta Pardubice soutěž Zelený ParDoubek. Soutěž zviditelnila zejména různé aktivity škol, vedené v rámci ekologického vzdělávání, výchovy a osvěty.
Školy vyplňovaly dotazník, ve kterém kromě popisu činnosti v oblasti ekologie, propagovaly svoji práci například fotografiemi. Vyhlašovatel soutěže hodnotil ekologický provoz školy, spolupráci s institucemi nebo obcemi.
Z celé řady aktivit svitavských škol lze uvést gymnaziální akce " Ptačí den" nebo ekologické projekty " Kyselé deště" a " Ozon". Soutěžní práce odborného charakteru pomáhají při mapování a ochraně nepotýrů nebo vyvěšování ptačích budek. Základní škola Sokolovská v rámci Globe uspořádala akci na naučné stezce smyslového vnímání " Údolím Skuhrovského potoka", vyhrála soutěž Zeleného Vendolí " Zlatý ježour" ve sběru přírodnin pro handicapovaná zvířata nebo připravila několik výletů do přírodovědně zajímavých oblastí v regionu. Do druhého ročníku se přihlásily tři základní školy - ZŠ Sokolovská, Felberova a v Lačnově. Klání se zúčastnilo také svitavské gymnázium. Mezi zúčastněnými sedmatřiceti školami Pardubického kraje obsadila vynikající první místo ZŠ Sokolovská, která získala certifikát " Ekoškola Pardubického prvního stupně" a v absolutním pořadí všech škol skončila na čtvrtém místě. Gymnázium v kategorii středních škol obsadilo druhé místo s titulem " Ekoškola Pardubického kraje druhého stupně". Ocenění třetího stupně pak získala ZŠ Felberova.

Zdroj: Svitavský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí