zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pardubice mají ve středu města ekologickou naučnou stezku

27.11.2006
Obecné
Pardubice mají ve středu města ekologickou naučnou stezku

Pardubice - Pardubice jsou jedním z mála měst, které mají ve svém středu naučnou ekologickou stezku. Byla otevřena ve středu v lokalitě mezi zimním stadionem a sídlištěm Polabiny v okolí vodní plochy zvané Bajkal a slepého ramene Labe. Ředitel pardubického Ekocentra Paleta Jiří Bureš ČTK řekl, v že těchto místech se nachází přírodovědně velmi hodnotný areál.

Stezku vybudoval Dům dětí a mládeže Alfa v rámci programu Škola pro udržitelný život financovaného Nadací Partnerství.

"Naučná stezka obsahuje deset názorných tabulí, na kterých se návštěvníci seznámí se vznikem slepých ramen, rostlinami a živočichy, kteří se zde vyskytují. Poukazuje na to, že je to jedno z posledních míst původních biotopů zde v Pardubicích," uvedl Bureš. Naučnou stezku by měli využívat hlavně učitelé a žáci jako rozšíření výuky přírodovědných předmětů, ale i ostatní obyvatelé Pardubic.

Na vybudování trasy má zásluhu i řada dobrovolníků, kteří na projektu spolupracovali. Děti ze základních škol pomohly lokalitu vyčistit stejně jako zaměstnanci povodí Labe. Městský obvod Pardubice II zajistil prosekávání a údržbu cest. S instalací tabulí pomohli i rodiče dětí navštěvujících Alfu, texty a fotografie organizátoři konzultovali s pracovníky východočeského muzea.

Zdroj: Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí