zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vodní hospodářství a environmentální technologie

08.12.2006
Obecné
Vodní hospodářství a environmentální technologie
Ekologické veletrhy Brno patří k největším veletrhům ve střední a východní Evropě
zaměřeným na vodní hospodářství, nakládání s odpady a ochranu všech složek životního prostředí. Pravidelně se jich účastní většina lídrů trhu z tuzemska i zahraničí.

Hlavní obory:
 • ochrana podzemní vody
 • úprava vody
 • čištění odpadních vod
 • provozování vodovodů a kanalizací, doprava vody
 • čerpací technika
 • měřící, regulační a řídící systémy
 • průzkumné, projektové a poradenské práce, stavební činnost
 • zpracování a využití odpadů
 • čištění vzduchu a spalin
 • ochrana půdy a krajiny
 • odstraňování starých ekologických zátěží a důsledků ekologických havárií
Tvoří je mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY-KANALIZACE (VOD-KA) a mezinárodní veletrh technologií pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO. V roce 2007 se budou konat po třinácté.

Ekologické veletrhy Brno jsou místem, kde se setkávají producenti ekologických systémů, čističek odpadních vod a řady dalších moderních technologií s jejich uživateli, kterými jsou z velké části průmyslové podniky a také města, obce a státní správa.

Do ochrany životního prostředí se v posledních letech investují stále větší prostředky, důležitost takových investic si uvědomuje Evropská unie i jednotlivé společnosti. Z růstu celého oboru pochopitelně těží i veletrh, který zaznamenal rekordní ročník. V Brně se prezentovalo více než 300 firem z deseti zemí, veletrhy navštívilo více než 8500 návštěvníků. Do Brna zavítalo několik set zahraničních návštěvníků z celého světa včetně řady prominentních hostů jakými byl například vodní komisař státu Izrael Simon Thal nebo ministr životního prostředí Marockého království Mohammed Al Yazghi.

Ekologické veletrhy BRNO 2006 v číslech
Počet vystavujících firem
302
Čistá výstavní plocha v m2
11 019
Počet návštěvníků
8 587
 • Ekologické veletrhy Brno 2006 navštívilo 8 587 návštěvníků ze 23 zemí.
 • Rekordní zahraniční návštěvnost – 633 návštěvníků.
 • Celkem se na Ekologických veletrzích Brno prezentovalo 302 vystavujících firem z 10 zemí (z toho 39 zahraničních firem) na celkové ploše 11 019 m2 čisté výstavní plochy.
 • Rakouské firmy se prezentovaly s podporou rakouské vlády (tj. oficiální účastí).
Zastoupené země:
Belgie, Česká republika, Itálie, Nizozemsko, Polsko, Rakousko, Slovenská republika, SRN, Švédsko, Švýcarsko

Brno – místo, kde vznikají nová obchodní partnerství
Většina zahraničních vystavovatelů je z vyspělých zemí západní Evropy, zatímco většina zahraničních návštěvníků je z postsovětských zemí, Balkánu, Blízkého Východu a severní Afriky, tedy zemí, které ještě čekají významné investice do vodního hospodářství, vodní a odpadové infrastruktury a ochrany životního prostředí. Brno je pro obě skupiny oblíbeným místem setkání.

Ochrana proti povodním Brno 2007
Významnou součástí veletrhu jsou rovněž praktické ukázky protipovodňových opatření. Záplavy napáchají každý rok velké škody na majetku. U pavilonu Z brněnského výstaviště bylo proto otevřeno školící a poradenské středisko věnované možnostem ochrany proti povodním. V průběhu veletrhu pak probíhají divácky atraktivní a v Evropě ojedinělé praktické ukázky protipovodňových opatření, při kterých se demonstruje efektivita takových opatření. Ukázky i poradenské středisko hojně navštěvují zástupci měst a obcí, které s velkou vodou bojují, i jednotlivci, kteří mají nemovitosti v blízkosti vodních toků.

Více informací o Ekologických veletrzích Brno naleznete zde.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí