zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Kalaš předá putovní cenu Sněmu dětí

08.12.2006
Obecné
Ministr Kalaš předá putovní cenu Sněmu dětí

V sobotu  9. prosince ve 14 hodin vyvrcholí „vzdušná“ informační kampaň 2006 pražské Agentury Koniklec benefičním koncertem v pražském Agharta Jazz Centru. Putovní cenu Sněmu dětí ČR pro ŽP a další ocenění nejlepším mladým účastníkům projektu „vzdušný oceán“, předá ministr životního prostředí Ing. Petr Jan Kalaš,  patron celoroční kampaně Ján Zákopčaník a odborný lektor RNDr. Jindřich Petrlík ze sdružení Arnika. Bude promítnut vítězný snímek letošního Ekofilmu "Klimatické změny" a zazpívá a zahraje Schola Specialis Familiae.

Téma „Vzdušný oceán - vzduch, lidé a žp“ mládež velice zajímá. Hovoří o tom vysoký počet dodaných závěrečných zpráv ve kterých účastníci projektu zpracovali teoretické a praktické vědomosti a schopnosti získané pod vedením odborníků v průběhu celého roku. „Baví je provádět pozorování a měření, cvičit se v prezentaci získaných informací a pomáhat v konkrétních věcech v  místě svého bydliště“ komentoval letošní činnost jeho hlavní organizátor, Václav Bratrych z Agentury Koniklec.

Kromě celoroční činnosti mladých lidí, nabízela Agentura Koniklec v rámci informační kampaně „vzdušnou“ soutěž pořádanou ve spolupráci s pořadem „Domino“ Českého rozhlasu 2, knihu, videokazetu a CD-ROM z Edice Živly "Vzduch" a tři čísla časopisu Živly-vzduch.

Dne 16. května 1993 byl z nejaktivnějších dětí které zareagovali na korespondenční kampaň Agentury Koniklec pořádanou k příležitosti Světové konference o životním prostředí v Rio de Janeiru,  založen Sněm dětí ČR pro životní prostředí. Za třináct let své činnosti prošel Sněm dětí rozvojem, který se zhruba před sedmi roky usadil do současné podoby vzdělávacího výběrového projektu zaštítěného ministrem životního prostředí RNDr. Petrem Janem Kalašem a celou řadou spolupracujících organizací. Práce mladých lidí ze Sněmu dětí a podrobnější informace naleznete na adrese http://sdcr.koniklec.cz.

Tisková zpráva Agentury Koniklec a Sněmu dětí ČR pro životní prostředí

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí