zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Britská smetánka fandí ekologii

11.12.2006
Obecné
Britská smetánka fandí ekologii
Celá britská "vládnoucí třída" se spojila v boji za životní prostředí. Korunní princ oznámil, že omezí lety soukromým letadlem a vrtulníkem, anglikánský biskup vyzval kostely, aby instalovaly solární panely, a ministr financí oznámil zvýšení daně na benzín a letenky.
Královna neoznámila nic, ale před pár týdny odjela i s manželem Philipem poprvé na své venkovské sídlo vlakem. Možnost potkat některého člena královské rodiny na nádraží se nyní zvýšila, když princ z Walesu oznámil, že omezí lety a běžným vlakem bude jezdit i on.
Biskup Richard Chartres prohlásil, že nynější společnost ničí prostředí a "ekologický kapitál", který má předat příštím generacím. Biskup už dříve prohlásil, že levné letenky a nákupy obrovských osobních aut jsou "příznaky hříchu".
Princ Charles zase žádá velké podniky, aby zjišťovaly, jak jejich činnost působí na životní prostředí. Řekl, že sám to bude dělat také a v důsledku toho bude omezovat zejména letecké cesty.
Ministr financí Gordon Brown v projevu o stavu britské ekonomiky oznámil zvýšení daní z benzínu a z letenek. Současně chce osvobodit od daně z převodu nemovitostí všechny ekologické domy.
Šéf konzervativní opozice David Cameron, jemuž právě tento týden uplynul první rok ve funkci, vstoupil do vrcholné politiky rovněž gesty na podporu životního prostředí. Hned první se mu příliš nepodařilo - odjel z domova do parlamentu demonstrativně na kole, ale novináři zjistili, že za ním jela služební limuzína. Cameron ovšem také ohlásil, že si na svůj dům postaví větrnou turbínu.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí