zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kraj podporuje snižování spotřeby energií

12.12.2006
Energie
Kraj podporuje snižování spotřeby energií
Zlínský kraj chce preferovat opatření, která by vedla ke snížení energetické náročnosti provozu budov a institucí.
Na jednání semináře Energeticky úsporná opatření pro region v sídle Zlínského kraje se tak vyjádřil statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje Vojtěch Jurčík (KDU-ČSL).
"Naší snahou je zvýšit informovanost o legislativních povinnostech vlastníků budov, možnostech financování energeticky úsporných opatření i podpory rozvoje obnovitelných zdrojů energie. Věřím, že tak dále přispějeme k efektivnímu nakládání s energiemi a šetrnému přístupu k životnímu prostředí ve Zlínském kraji. Samozřejmě v této souvislosti připomínáme i možnosti čerpání prostředků z Evropské unie," řekl náměstek Vojtěch Jurčík.
Hlavními tématy semináře bylo zateplování budov, rekonstrukce topných systémů a investice do obnovitelných zdrojů energie. Součástí bylo také představení možností čerpání peněz v rámci operačních programů Životní prostředí - ochrana ovzduší a obnovitelné zdroje energie a operačního programu Podnikání a inovace. Jedním z projektů kraje v oblasti úspor energie, které byly realizovány v poslední době, bylo umístění nové výměníkové stanice s vyspělou technologií a regulací nového topného systému v budově gymnázia na náměstí T. G. Masaryka ve Zlíně. Projekt v celkové hodnotě dosahující přibližně 13 miliónů korun byl spolufinancován z programu Interreg III. A.
Na seminář zavítala šedesátka zástupců obcí, potenciálních investorů z podnikatelského sektoru a odborníků z oblasti energetiky. Po semináři v sídle kraje pokračovali účastníci v programu informačního dne cestou do obce Roštín a prohlídkou tamní kotelny, která slouží k výrobě energie spalováním slámy, tedy za využití obnovitelného zdroje.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí