zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo pořádá seminář, jak firmy získají peníze z unie

20.12.2006
EIA
Ministerstvo pořádá seminář, jak firmy získají peníze z unie
Sanace panelových sídlišť, počínaje zateplováním a konče budováním parků, hřišť pro děti, stejně jako další projekty budou podléhat takzvanému Integrovanému operačnímu programu (IOP). Ten bude podle jednotné metodiky posuzovat, zda vliv projektů na životní prostředí je prospěšný, či zda mu alespoň neškodí.
K tomuto Integrovanému operačnímu programu pro roky 2007 až 2013 upořádá Ministerstvo pro místní rozvoj v pátek v budově úřadu spolu s Českou zemědělskou univerzitou v Praze veřejné projednávání koncepce IOP spolu s posouzením jejich vlivů na životní prostředí (SEA).
Integrovaný operační program, který vypracovala laboratoř ekologie krajiny České zemědělské univerzity v Praze, se orientuje na oblasti veřejné správy, veřejných služeb a řízení územního rozvoje.
"Existuje-li konkrétní program, který aspiruje na získání peněz z fondů Evropské unie, pak má SEA říci, v jaké míře zasahuje do životního prostředí," řekl Hospodářským novinám koordinátor programu Vladimír Zdražil z České zemědělské univerzity. "SEA také nastaví základní kritéria, podle nichž bude možné programy vybírat," dodal.
Veřejné projednávání je určeno zejména zástupcům veřejné správy, akademické sféry, podnikatelských subjektů, nevládních organizací a pro další zainteresované.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí