zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Radní: Hluk z Bůrovců některým lidem vadí

20.12.2006
Hluk
Radní: Hluk z Bůrovců některým lidem vadí

TOPOLNÁ - Areál v Topolné, v části zvané Bůrovce, po letech opět ožil. Hlavní zásluhu na tom mají bratři Chabičovští, oblíbené slovácké dýdžejské duo. Ti podnikají právě v pořádání kulturních akcí. Zástupci radnice v Topolné tvrdí, že život v rozlehlém areálu sice není všem obyvatelům obce příjemný, jeho využití ale oceňují.

"Venkovní areál s rozsáhlou budovou, která je vybavena několika sály, řadu let chátral. Díky aktivitám bratrů Chabičovských našel opět uplatnění. Je ovšem pravdou, že někteří místní obyvatelé si na hluk z tamních diskoték stěžují. Jde především o občany bydlící v blízkosti Bůrovců," sdělila Hana Marášková, starostka Topolné.

Bůrovce vystavěli místní občané v sedmdesátých letech, v rámci svépomocných stavebních akcí. V osmdesátých letech se pak Topolná a místní areál stal jedním z nejnavštěvovanějších míst regionu. Nejčastěji se zde konaly oblíbené taneční zábavy a diskotéky. Po roce 1999 však zájem veřejnosti i pořadatelů o zábavy ochladl. V létě letošního roku areál bratři Chabičovští nechali částečně rekonstruovat a zabezpečit. "Opuštěný objekt se totiž v minulosti stal několikrát cílem nájezdu nenechavců," připomněl bývalý starosta František Samsounek.

Nové aktivity dua pořadatelů, kteří v Topolné organizují rozličné akce pro děti, mládež i dospělé, přinesly kýžený efekt. Nový provozovatel nemá od slibů daleko k činům a v rámci topolenského areálu plánuje i rozšíření svých "letních" aktivit. "Do budoucna počítáme i s obnovou koupaliště, výstavbou dětského koutku, nového venkovního posezení a dalšími úpravami," sdělil Vojtěch Tománek z Uherského Hradiště, zástupce pořadatelské agentury.

Na léto pak provozovatelé mimo jiné plánují celovíkendové akce pro vyznavače hip-hopu, setkání motorkářů a obdobné akce.

http://zlin.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí