zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Princ Charles staví ekologický dům

22.12.2006
Obecné
Princ Charles staví ekologický dům

Londýn - Britský následník trůnu princ Charles nechává stavět venkovskou usedlost, která by uspokojila i náročné ochránce přírody. Údajně by tuto nemovitost mohl získat Charlesův starší syn princ William jako svatební dar, napsal internetový server Spiegel Online. K izolaci domu byla prý použita ovčí vlna, v domě se bude používat solární energie. Stavba by podle informací britských médií měla vyrůst na hranici mezi Anglií a Walesem, její cena se údajně bude pohybovat v přepočtu okolo 208 milionů korun. Obytné prostory by se měly rozkládat na ploše 709 metrů čtverečních. V domě má být kromě jiného pět koupelen, rozlehlá jídelna a přijímací hala s řeckým sloupořadím.

V britských médích se objevily spekulace, že princ Charles plánuje nemovitost věnovat 24letému princi Williamovi jako dar ke svatbě s jeho stejně starou přítelkyní Kate Middletonovou. Princova přítelkyně údajně nedávno odmítla pozvání strávit Vánoce s královskou rodinou.

Důvodem jejího rozhodnutí byla smrt obou jejích babiček, a proto se Middletonová raději rozhodla strávit svátky v kruhu svojí rodiny. Nejmenovaný přítel Middletonové prozradil listu Mail on Sunday, že Williamova přítelkyně chce slavit Vánoce s královskou rodinou teprve po oficiálním zasnoubení s následníkem britského trůnu číslo dvě.

Zdroj: bleskově

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí