zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výnosy jihočeského VaK klesly o 170 miliónů korun

03.01.2007
Voda
Výnosy jihočeského VaK klesly o 170 miliónů korun
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Výnosy šesté největší vodohospodářské společnosti v zemi, Vodovody a kanalizace Jižní Čechy (VaK JČ), dosáhly za finanční rok od října 2005 do září 2006 1,148 miliardy korun. Proti předchozímu roku se tak snížily o 170 miliónů korun.
Podle vedení firmy je důvodem omezení stavební činnosti na území Jihočeského kraje. Zisk před zdaněním naopak vzrostl, a to z deseti na 70 miliónů korun. Vyplývá to z účetní uzávěrky, kterou už schválila valná hromada společnosti.
Podle generálního manažera VaK JČ Pavla Matouška je zvýšení zisku výsledkem loňské restrukturalizace.
„Nárůst je vyvolán úsporou zejména provozních a režijních nákladů“ uvedl Matoušek.
Valná hromada také rozhodla o vyplacení dividendy 135 korun na akcii. Loni akcionáři dostávali 115 korun. Zbytek letošního zisku podnik ponechá nerozdělený. Použije jej na investice, které mají zefektivnit činnosti společnosti.
Vodovody a kanalizace Jižní Čechy jsou největší vodohospodářskou firmou v Jihočeském kraji a v rámci rakouského koncernu Energie AG. Pitnou vodou zásobuje na 306 tisíc obyvatel. Firma provozuje 53 úpraven vody, 113 čistíren odpadních vod, zhruba 3294 kilometrů veřejných vodovodů a více než 1220 kilometrů veřejných kanalizací.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí