zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Více košů na odpadky? Stačí říct, tvrdí radnice

10.01.2007
Odpady
Více košů na odpadky? Stačí říct, tvrdí radnice

OLOMOUC - Postrádáte někde odpadkový koš a vadí vám povalující se smetí? Stačí prý jen maličkost: napsat na olomoucký magistrát. Město totiž nemá pevnou strategii při doplňování odpadkových košů, ale reaguje pružně až na písemné žádosti občanů.

"Zabýváme se každou žádostí a naprosté většině nejpozději do měsíce vyhovíme," zdůrazňuje Václav Kopečný z odboru životního prostředí. Požadavky je třeba posílat na oddělení odpadového hospodářství, mimo jeho působiště jsou však kromě soukromých prostor i olomoucké parky, které spravuje výstaviště Flora. "Každou lokalitu ve městě při tom posuzujeme individuálně a koš neumístíme jedině v případě, že by jich zde bylo už zbytečně moc," vysvětlil Kopečný.

"Místo normálního koše na odpadky nám sem až po dlouhé době dali jen koš na psí výkaly. Víko nikdo nezvedne a odpadky se věčně válejí kolem," vytýká ale například kompetentním místům Daniela Ondráková před parčíkem kudy denně proudí stovky lidí z nedalekého supermarketu. I tyto stížnosti však dle úředníků mohou padnout na úrodnou půdu. "Stačí napsat a určitě to budeme řešit. Klidně i přidáním vhodného koše," reagoval Kopečný.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
14
11. 2020
14.11.2020 - Seminář, školení
Hradec Králové,
Hotel Tereziánský dvůr
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí