zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Otrokovicích bude další přístroj na měření kvality ovzduší

29.01.2007
Ovzduší
V Otrokovicích bude další přístroj na měření kvality ovzduší

Zlín -- Otrokovická radnice si chce pronajmout v pořadí už třetí přístroj na měření kvality ovzduší. Měl by monitorovat centrum města. Novináře o tom dnes informovala místostarostka Libuše Škrabolová. Roční pronájem jednoho přístroje přijde radnici na 90 milionů korun. Všechny tři stanice umožní radnici kompletně pokrýt celé Otrokovice.

Přístroje, které již monitorují hodnoty oxidu siřičitého a oxidu dusičitého, jsou umístěné na Základní škole Mánesova a na Základní škole Trávníky. Obyvatelé na nich ihned vidí, jaký vzduch v daný okamžik dýchají.

Měření se provádí každou hodinu. S daty pracuje především odbor životního prostředí, který na jejich základě může vyměřovat poplatky za znečištění ovzduší malým a středním podnikům. "V případě překročení povolených limitů rozhoduje o zastavení těchto provozů," řekla ČTK a Českému rozhlasu místostarostka. V posledních letech se podle ní nestalo, že by naměřené hodnoty překračovaly povolené limity.

Na Základní škole Trávníky by v budoucnu měla být umístěná zařízení na koncentraci prachových částic PM10, tedy těch, které postihují zejména průdušky a způsobují problémy dýchacího ústrojí. Základní škola Mánesova již využívá kompletní meteorologickou stanici. Žáci s ní pracují při výuce.

Zdroj: Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí