zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Příručka pro ekovýchovu „Tajemství lesa“ je na světě

01.02.2007
Les
Příručka pro ekovýchovu „Tajemství lesa“ je na světě

Na počátku letošního roku vydala 01/71. ZO ČSOP Koniklec za podpory Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstva životního prostředí a Městské části Praha 3 publikaci „Tajemství lesa“, která je vyústěním stejnojmenného projektu, který probíhal od září 2004 nejprve v dětském oddíle Koniklec a později v družinách několika základních škol na Praze 3. Jejím účelem je sloužit jako inspirace pro práci v dětských oddílech a ekologických organizacích pracujících s dětmi a mládeží.

Publikace částečně navazuje na brožuru „Homo sapiens sapiens aneb jeden rok ekovýchovy v oddíle mladých ochránců přírody Koniklec“. Na rozdíl od ní je ale určena pro širší okruh čtenářů a naopak téma se zúžilo pouze na ekosystém lesa. „Vycházeli jsme z toho, že na modelovém příkladu dětem známého ekosystému lesa lze dobře ukázat řadu ekologických zajímavostí, souvislostí a pojmů“, říkají její autoři Alice Wollerová a Lukáš Koucký.  Je v ní také mnohem více originálních neokoukaných her a tvořivých úkolů pro děti.

Ke vzniku celého projektu daly podnět také některé školy, které navštěvují Ekocentrum Koniklec a chtěly by žákům nabídnout více, než izolovaný dvouhodinový ekoprogram. Cílem projektu není jen seznámit děti s ekosystémem lesa (a základy ekologie obecně), ale hlavně v nich probudit zájem o přírodu a zlepšit vztah k životnímu prostředí vůbec.

Více informací o Ekocentru Koniklec, projektu Tajemství lesa i této publikaci, naleznete na csop.koniklec.cz.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí