zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lesní kalamita: vítězem je Less & Forest

07.02.2007
Les
Lesní kalamita: vítězem je Less & Forest
Vítězem výběrových řízení státního podniku Lesy České republiky (LČR) na likvidaci větrné kalamity se stala společnost Less & Forest podnikatele Jana Mičánka. Ze 140 územních jednotek Less & Forest získala nejvíc - 25. Výsledky tendrů včera LČR zveřejnily na svých internetových stránkách. Less & Forest vyhrála i loňské jednoroční tendry na práce ve státních lesích. Těžba bude moci začít ihned po podpisu smluv, tedy zřejmě již v úterý, řekl včera mluvčí LČR Tomáš Vyšohlíd.
Druhou nejúspěšnější firmou je společnost LST, která uspěla na devíti jednotkách. Třetí nejúspěšnější je se sedmi získanými jednotkami společnost Lesy Hluboká nad Vltavou.
Největší česká lesnická společnost CE WOOD vyhrála dvě zakázky. Hodnotícím kritériem byla nabídnutá cena. "Předpokládáme, že k podpisu smluv s vítěznými firmami dojde ještě během dne. S těžbou v postižených lesích budou moci firmy začít bezprostředně po podpisu smluv, řekl včera Vyšohlíd. Smlouvy budou uzavírány pouze na těžbu a prodej kalamitního dříví, včetně úklidu klestu.
V pěti krajích včera v lesích skončil stav nouze, který 25. ledna vyhlásila vláda kvůli rychlému zpracování dřeva spadaného po vichřici. Vláda uvolní 116 milionů korun na likvidaci následků lednové větrné smrště, která citelně poškodila lesy v národních parcích Krkonoše a Šumava, řekl šéf resortu Martin Bursík.
Po orkánu z poloviny ledna zůstalo ve státních lesích v České republice nejméně pět milionů metrů krychlových polomů - zhruba dvě třetiny letošní plánované těžby LČR. Obrovské škody napáchala hlavně v obou největších českých pohořích. Do krkonošského národního parku bude směřovat 28 milionů, na Šumavu zbylých 88 milionů Kč.
Kabinet včera rozhodl o tom že z vládní rozpočtové rezervy půjde více než 64 milionů korun, zbylé peníze najde ve svém rozpočtu ministerstvo životního prostředí.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí