zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skončila třídenní konference Jaderná energetika a životní prostředí

12.02.2007
Energie
Skončila třídenní konference Jaderná energetika a životní prostředí

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích - Zemědělská fakulta a Česká zemědělská univerzita v Praze - Fakulta lesnická a environmentální za aktivní součinnosti a spolupráce Státního ústavu pro jadernou bezpečnost a Komise vlády pro posouzení vlivu JETE na životní prostředí uspořádaly na Jihočeské univerzitě ve dnech 6. - 8. února 2007 odbornou konferenci "Jaderná energetika a životní prostředí".

Cílem konference bylo uspořádat setkání vědecké sféry, která řeší vlivy jaderné energetiky na životní prostředí v oblasti životního prostředí, přírody, krajiny a člověka. Konference svým zaměřením a posláním přispěla k naplnění závěrů tzv. Melkského protokolu. Součástí programu  byla také návštěva Jaderné elektrárny Temelín a diskuse s jejími odpovědnými pracovníky, byla uspořádána řada diskusí.

Z příspěvků konference bude vydána tříjazyčná monografická publikace.

Konference byla připravena pod záštitou děkana Zemědělské fakulty JU prof. Ing. Martina Křížka, CSc., a děkana Fakulty lesnické a environmentální ČZU v Praze.

Podle informací doc. Emilie Pecharové se konference zúčastnilo téměř 70 účastníků a její průběh byl velmi příznivý. Přítomní zástupci Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) projevili velký zájem o  pokračování spolupráce s odbornými pracovišti Jihočeské univerzity a České zemědělské univerzity v Praze.

Hana Bumbová

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí