zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kraslická radnice opět zakázala vstup do některých lesů

11.02.2007
Les
Kraslická radnice opět zakázala vstup do některých lesů

Kraslická radnice vyhlásila od dnešního dne opět zákaz vstupu do některých oblastí v okolí Kraslic na Sokolovsku. Městská rada vyhověla žádosti Lesů ČR a Městských lesů Kraslice, které chtějí tímto opatřením předejít zranění turistů a umožnit těžbu dřeva po větrné kalamitě z ledna. Zákaz se netýká upravovaných běžeckých tratí Krušnohorská magistrála a Nové Hamry - Jelení

Rada města schválila nařízení, kterým město Kraslice zakázalo v době od dneška do 6. dubna 2007 vstup do lesů v několika katastrálních územích. Zákaz se týká katastrálních územích Chaloupky u Přebuzi, Rolava, Přebuz, Ptačí, Milíře u Šindelové, Mezihorská, Hradecká a Poušť. Zákaz platí také přímo pro Kraslice, konkrétně Domácí vrch od sídliště Sever až po tisovský hřbitov. Zakázán je rovněž pohyb po stezkách vedoucích z městských sadů na vrchol Hradiště a tisovský hřbitov.

Plošný zákaz vstupu do lesů skončil v Karlovarském kraji v pondělí. Na některých místech ale městské úřady zákaz prodloužily. Zákaz vstupu do lesů bude platit například v celém správním obvodu Aše až do 31. března. Porušení tohoto zákazu lze postihnout jako přestupek podle lesního zákona pokutou do výše 5000 korun.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí