zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aktuální stav projednávání NAP II

13.02.2007
Ovzduší
Aktuální stav projednávání NAP II
Rádi bychom Vás ve stručnosti informovali o nejnovějším vývoji v oblasti schvalování Národního alokačního plánu pro druhé obchodovací období Evropskou komisí.

Jak bylo předem avizováno, dne 23. ledna 2007 proběhla v Bruselu před zástupci jednotlivých členských států a zástupci Evropské komise v rámci takzvané "Working group 3" při Climate Change Commitee presentace NAP II.

Presentace byla přednesena na úrovni náměstků MŽP a MPO a jako národní experti se této presentace rovněž zúčastnili pro zodpovězení dotazů kromě Jaroslava Suchého a Ladislava Pazdery z MPO další zástupci MŽP, MPO a rovněž pro vysvětlení projekcí skleníkových plynů Dr. Pretel z ČHMÚ.

Presentace byla jedním z dalších kroků k obhájení co možná nejpřijatelnější hodnoty alokace na úrovni České republiky.

Následně byly (tak jak tomu bylo i v případě všech ostatních členských zemí) komisí zaslány dotazy k vysvětlení problematických částí NAPu.

Komise zaslala celkem 39 dotazů (včetně mnoha poddotazů), které se nám podařilo v požadovaném termínu řádně zodpovědět v 53 stránkovém dokumentu.

Nyní nám nezbývá nic jiného než čekat na rozhodnutí komise o konečné výši alokace (pokud nebudeme požádání o další dovysvětlení některých pasáží NAPu), které by mělo padnout nejpozději v průběhu března tohoto roku.

Další kroky budou poté zváženy v reakci na rozhodnutí o množství povolenek pro Českou republiku.

Věřte nám, že jsme se snažili udělat vše pro to, abychom obhájili co možná nejpřijatelnější výsledek a děkujeme Vám tímto ještě jednou za veškeré podklady, které jste nám pro účely presentace a obhajoby poskytli!

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí