zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Starostové diskutovali o povodních

16.02.2007
Voda
Starostové diskutovali o povodních

TIŠNOV: Starostové a pracovníci úřadů obcí s rozšířenou působností z Brněnska, Blanenska, Břeclavska, Znojemska, Hodonínska a Vyškovska se ve školícím středisku HZS Jihomoravského kraje v Tišnově v úterý a ve středu zúčastnili dvoudenního odborného školení v rámci vzdělávání v oblasti krizového řízení. Školení bylo součástí cyklu odborné přípravy, kterou pro starosty ze všech okresů organizuje

Jihomoravský kraj v úzké součinnosti s Hasičským záchranným sborem kraje. V rámci odborné přípravy, která je plánována do 28. března, jsou představitelé obcí školeni ve znalostech požární ochrany, integrovaného záchranného systému, prevence závažných havárií, ochrany obyvatelstva, zdravotní péče a traumatických plánů, krizového řízení a dalších oblastí.

S jednotlivými tématy je seznamují odborníci z Krajského úřadu, HZS JmK, Policie ČR, Zdravotnické záchranné služby, Povodí Moravy, Krajského vojenského velitelství, Krajské hygienické stanice, Krajské veterinární správy a Českého hydrometeorologického ústavu. Se starosty a dalšími účastníky školení se dnes setkal také ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Ing. Zdeněk Vlkojan.

V závěrečné diskusi dvoudenního programu v Tišnově se starostové a pracovníci krizového řízení zabývali zejména protipovodňovými opatřeními. Starosta Břeclavi Ing. Dymo Piškula navrhoval systémový přístup k povodňové ochraně v kraji, který by zajistil dostatečné vybavení obcí a měst protipovodňovými pytli a stěnami.

Navrhl, aby si každá obec s rozšířenou působností zakoupila několik set metrů protipovodňových stěn a tato zařízení by si pak obce podle potřeby mohly půjčovat. Starostové se dále zajímali rovněž o problematiku fungování neziskových a charitativních organizací za krizových situací a o problematiku zařízení civilní ochrany.

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí