zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MŽP rozdělí v roce 2007 neziskovým organizacím 20 milionů Kč

23.02.2007
Obecné
MŽP rozdělí v roce 2007 neziskovým organizacím 20 milionů Kč

Ministerstvo životního prostředí zveřejnilo seznam  projektů nestátních neziskových organizací (NNO), které podpoří v letošním roce. Rozdělí tak celkovou částku 20 milionů Kč mezi 94 nejúspěšnějších projektů. O výsledcích rozhodly v závěru loňského roku odborné komise v rámci výběrového řízení.


Výběrové řízení na projekty NNO zabývající se problematikou ochrany životního prostředí vyhlašuje MŽP pravidelně každým rokem. Grantový program MŽP je zaměřen na následující tematické skupiny projektů:

* ochrana přírody a krajiny

* zapojování veřejnosti do rozhodování v oblasti životního prostředí, udržitelný rozvoj na místní a regionální úrovni, místní Agendy 21

* poskytování informací o životním prostředí

* environmentální výchova, vzdělávání a osvěta


Ekologické organizace již na podzim loňského roku předložily do soutěže pro rok 2007 celkem 317 projektů. Stejně jako v předchozích letech, i letos převyšovala požadovaná částka několikanásobně 20 milionů Kč, které má MŽP pro tento účel k dispozici. „Opakuje se, bohužel, situace, kdy nemůžeme podpořit více projektů přesto, že řada z těch, které se ocitly takzvaně pod čarou, je rovněž velmi kvalitních,“ říká ředitel odboru vnějších vztahů MŽP Jakub Kašpar.


Celkový přehled projektů, které dostanou v letošním roce grant MŽP, najdete na stránkách MŽP (přesná adresa http://www.env.cz/__C1256D3D006B1934.nsf/$pid/MZPHKFJ5BS0K).

MŽP zároveň nabízí novinářům i veřejnosti informace o výstupech a výsledcích z projektů NNO v předchozích letech. Najdete je ve veřejně přístupné a přehledně zpracované databázi na adrese www.env.cz/projekty.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí