zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

IBM zveřejnila inovace, jež mají během pěti let změnit život

25.02.2007
Obecné
IBM zveřejnila inovace, jež mají během pěti let změnit život
Vzdálený přístup ke zdravotní péči, inteligentní mobilní telefony, překlad řeči v reálném čase, trojrozměrný internet a ekologicky zaměřené technologie je pět inovací, které podle počítačové firmy IBM v příštích pěti letech změní životy lidí na světě. Inovace v přehledu pod názvem IBM Next Five in Five mají změnit to, jak lidé pracují, žijí a baví se, uvedla společnost v tiskové zprávě.
Technologie sledování pohybu osob umožní mobilním telefonům a kapesním počítačům automaticky zjišťovat místo, kde se uživatel nachází, a jaký typ komunikace preferuje při dojíždění do práce, v práci nebo při cestování. Všechny druhy mobilních zařízení budou během pěti let schopny průběžně zjišťovat uživatelské preference a potřeby a přizpůsobovat se jim.
Technologie a služby překladu v reálném čase budou zabudovány do mobilních telefonů, kapesních zařízení i do automobilů. Tyto služby proniknou do všech stránek podnikání i společnosti a zboří jazykové překážky v globální ekonomice a sociální interakci, uvádí IBM.
Lidé budou moci na internetu surfovat v trojrozměrném online světě mezi regály supermarketů, knihkupectví či obchodů s DVD. 3D internet umožní nové způsoby vzdělávání, vzdálené lékařské péče a přístupu ke spotřebiteli a promění způsob komunikace s přáteli, členy rodiny, lékaři, učiteli...
Informační technologie spolu s výzkumem materiálů a fyzikálním pokrokem umožní lépe vyhovět ekologickým potřebám. IBM předpokládá větší využití nanotechnologií, které se již v současnosti používají ve výrobě mikroprocesorů, i v dalších oblastech. Mezi další oblasti, kde IT, fyzika a věda zabývající se materiály budou mít velký dopad, patří vyspělé modelování vodních zdrojů a zdokonalování systémů zpracování sluneční energie.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí