zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dealeři řádí v lesích

23.02.2007
Les
Dealeři řádí v lesích

Karlovy Vary - Řev motorů a nablýskané vozy Škoda projíždějící lázeňskými lesy a naštvaní turisté i místní lidé. To je druhá strana mince, kterou platí Karlovy Vary za pořádání akce World Dealers Congres Škoda 2007. Podle radnice i vedení Lázeňských lesů je prý vše v pořádku.

äByl jsem na procházce v lázeňských lesích. K nesmírnému údivu jsem tam zaregistroval testovací okruh pro automobily,ô posteskl si Karlovarák Petr Vařeka. äVelice by mě zajímalo, kdo tento počin, který se zcela neslučuje se statutem lázeňského města, má na svědomí,ô dodává Vařeka.

Podle slov Evžena Krejčího, ředitele Lázeňských lesů, o žádné testovací trasy pro automobily nejde. äRozhodně to není žádný testovací okruh, ale jen předváděcí trasa. Řidiči tam mají přesně danou jedinou trasu, na kterou dohlíží pracovníci pořadatele. Nevidíme v tom tedy žádný problém,ô vysvětlil. äŘidiči tam dodržují přesně určená pravidla.ô

Karlovarská primátorka Veronika Vlková (ODS) s otevřením lázeňských lesů pro testovací vozy Škoda také nevidí zásadní problém.

äPokud chceme v Karlových Varech pořádat podobné prestižní akce, ze kterých pramení i podpora místní podnikatelské sféry, musíme udělat ústupky. To samé udělal i kraj. Město se objeví v prezentačních materiálech i šotech. Těch pozitiv, která tato akce přinese, je hodně,ô konstatovala primátorka.

Stejného názoru je také náměstek Petr Keřka (ODS): äPokud je vše dohodnuto se správcem lesů, rozhodně nevidím na akci nic špatného,ô prohlásil.

O tom, že si lidé musejí v těchto dnech procházky v okolí Diany odpustit, se na

vlastní oči přesvědčili také redaktoři deníku, kteří na trasu sami vyrazili. Zjistili, že jsou všude červenobílé pásky a po lesních cestách se řítí nablýskaná vozidla. Ta se dokonce v některých místech sjíždějí do skupinek a na úzkých, zablácených stezkách se vyhýbají a předjíždějí. Vše podbarvuje všudypřítomný řev motorů.

Na stromech jsou sice v kritických místech značky omezující rychlost na třicet kilometrů v hodině, ale řada dealerů si při předváděcích jízdách s rychlostí hlavu neláme. Nejlépe o stylu jejich jízdy vypovídá výrok jednoho z mužů řídícího ´ provoz ´ na lesní křižovatce. äBuďte opatrní, po cestách jezdí rychlá auta. Řídí jako magoři,ô varoval muž.

Zdroj: Karlovarský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí