zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tři školy v Libereckém kraji chtějí chránit životní prostředí

26.02.2007
Obecné
Tři školy v Libereckém kraji chtějí chránit životní prostředí

Liberec - Tři školy v Libereckém kraji se zapojily do mezinárodního projektu Ekoškola, jehož cílem je chránit životní prostředí. Postupně se naučí snižovat produkci odpadu, spotřebu elektřiny, tepla a vody, podporovat zdravý životní styl a zlepšit životní prostředí ve škole i okolí. ČTK to dnes řekl Aleš Kočí z libereckého střediska ekologické výchovy Divizna, které se stalo koordinátorem projektu pro celý kraj.

"Projekt je určený základním a středním školám," dodal. V Libereckém kraji se k němu přihlásila Základní škola ve Švermově ulici, turnovská speciální škola a základní škola v Dubé na Českolipsku. Do půl roku by se měl jejich počet výrazně zvýšit. V celé zemi se snaží fungovat ekologicky celkem 37 škol.

Podle Kočího je projekt zajímavý tím, že žáci jsou plně zapojeni do celého plánování, rozhodování i uskutečňování změn vedoucích k ochraně životního prostředí. Koordinátor jim nabízí metodickou pomoc a výukové programy, navíc pro ně hledá i finanční zdroje, z nichž lze například financovat zateplování školních budov.

Projekt Ekoškoly byl vyhlášen mezinárodní organizací FEE (Nadace pro environmentální výchovu). V současné době je do něj zapojeno 38 zemí celého světa a kolem 15 000 škol. Česká republika se do projektu zapojila v roce 2005. 

Petra Laurinová
Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí