zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha poskytne deset milionů na životní prostředí

08.03.2007
Obecné
Praha poskytne deset milionů na životní prostředí
 
Praha - Pražský magistrát dá letos na granty v oblasti životního prostředí deset milionů korun. Je to o pět procent více než loni. Žadatelé se mohou o dotace hlásit do 13. dubna, výsledky by měly být oznámeny v polovině července, řekl novinářům radní Petr Štěpánek.

Šanci na příspěvek mají projekty, jejichž cílem je zlepšit městskou zeleň, odpadové hospodářství nebo ochranu přírody. Prostředky mohou získat také programy ekologické výchovy, vzdělání a osvěty. Nově chce magistrát přispět také na obnovu, ochranu a přeměnu lesů.

Kromě konkrétních tematických oblastí vypisuje magistrát i obecné granty. "Chceme dát možnost novátorům a lidem s vizí," uvedl Štěpánek. Tyto dotace dávají podle něj žadatelům větší možnost uplatnit své nápady a činnosti, které přispějí ke zlepšení stavu životního prostředí v hlavním městě.

V minulém roce hlavní město v grantovém řízení pro oblast životního prostředí podpořilo 78 projektů. Do výběrového řízení přišlo celkem 123 žádostí o grant. Uchazeči žádali o 23,5 milionu.

http://www.ceskenoviny.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí