zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Arnice se bude diskutovat o nebezpečí PVC

13.03.2007
Chemické látky
V Arnice se bude diskutovat o nebezpečí PVC

PRAHA – PVC neboli polyvinyl chlorid je jednou z nejpoužívanějších plastických hmot. Lze ji objevit téměř všude: v našich domovech, kancelářích, hrají si s ní děti, slouží jako obal na potraviny. V nemocnicích pomáhá na jednu stranu zachraňovat životy, na druhou stranu poškozuje zdraví pacientů. O problémech a rizicích, která jsou s používáním PVC spjata, se bude hovořit na besedě sdružení Arnika s vedoucí kampaně „Nehrajme si s PVC!“ Mirkou Jopkovou.

Beseda se uskuteční ve středu 14. března  od 18 hodin v knihovně sdružení Arnika na Žižkově (Chlumova 17, Praha 3).  Posluchači se dozvědí, proč je PVC tak kontroverzním plastem, čím škodí a kde je lépe se mu raději vyhnout. „Arnika již několik let usiluje o to, aby se tento materiál nepoužíval v oblastech jako je zdravotnictví, k výrobě hraček či balení potravin. Nemocní lidé nebo malé děti jsou více citliví k působení některých nebezpečných látek, které se z PVC uvolňují. Úniky toxických látek však doprovází  polyvinyl chlorid po celou dobu jeho životního cyklu – od výroby až po likvidaci,“ řekla Mirka Jopková.

Arnika pořádá přednášky s diskusemi na různá témata související s ochranou přírody každou druhou středu v měsíci od 18 hodin ve své žižkovské knihovně (Chlumova 17, Praha 3). Vstup je zdarma, prostory jsou bezbariérově přístupné. V žižkovské klubovně Arniky je k dispozici také knihovna s více než dvěma tisíci knih, publikace o životním prostředí, desítky videokazet a řada titulů tématických časopisů.

Tisková zpráva sdružení Arnika
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí