zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vyhlášení šestého ročníku soutěže Cesty městy

22.03.2007
Obecné
Vyhlášení šestého ročníku soutěže Cesty městy
Města, obce a mikroregiony mohou do konce května přihlašovat dopravní řešení, která se uskutečnila v posledních pěti letech
Soutěž zklidňování dopravy ve městech a obcích, pořádaná každoročně Nadací Partnerství, si během pěti let své existence vydobyla mezi aktivitami, které se snaží přispět k řešení problémů spojených s dopravou, významné místo. Od roku 2002 bylo do soutěže přihlášeno 72 projektů, které získaly finanční prémie v hodnotě téměř 1,5 milionu korun. Každý rok byla udělena zvláštní cena časopisu Moderní obec za řešení, v němž autoři dokázali skloubit funkčnost s vysokou estetickou úrovní. Od letošního roku se budeme se soutěží setkávat pod novým názvem Cesty městy. Její smysl a cíle však zůstávají stejné - propagovat kvalitní dopravní řešení a inspirovat další obce a města k jejich následování.

Města, obce a mikroregiony mohou do konce května přihlašovat dopravní řešení, která se uskutečnila v posledních pěti letech, tzn. byla kolaudována v roce 2003 a později. Důležitou podmínkou je přitom prokazatelné zvýšení bezpečnosti všech účastníků provozu, zejména pak chodců a cyklistů, a příznivý vliv na životní prostředí v okolí. Proti předchozím ročníkům pak došlo k výraznému zjednodušení - přihlášku do soutěže je možné zaslat elektronicky, a to vyplněním formuláře umístěného na internetových stránkách Nadace Partnerství (www.nadacepartnerstvi.cz/cestymesty). Na stejné adrese jsou také umístěny všechny soutěžní návrhy z předchozích ročníků včetně fotodokumentace.

O konečném pořadí soutěžních projektů rozhodne dvanáctičlenná hodnotící komise složená z dopravních odborníků, projektantů, zástupců státní správy a ziskového i neziskového sektoru. Základními kritérii hodnocení přitom budou způsoby, jakými soutěžní projekty přispěly ke zvýšení bezpečnosti provozu, zlepšení vzhledu, ozdravení a celkovému polidštění veřejných prostor. Nejlepší řešení budou odměněna finanční prémií (mezi vítěze může být v letošním ročníku rozděleno až 300 tisíc korun) a zvláštní cenou měsíčníku Moderní Obec. Výsledky soutěže Cesty městy budou slavnostně vyhlášeny během Evropského týdne mobility v září 2007.

V letošním roce získala soutěž Cesty městy poprvé svého generálního partnera, společnost Škoda Auto, která ji chápe jako významnou možnost zvyšování bezpečnosti v dopravě. Záštitu nad soutěží již tradičně drží Ministerstvo dopravy ČR, respektive jeho odbor BESIP. Dalšími partnery jsou Svaz měst a obcí ČR a Národní síť zdravých měst. Hlavním mediálním partnerem soutěže je nadále měsíčník Moderní obec.

AUTOR: /sk/


Přehled základních termínů a kontakty

7. 3. 2007 - vyhlášení šestého ročníku soutěže

31. 5. 2007 - uzávěrka přihlášek

září 2007 - slavnostní předání cen

Kontakt: Nadace Partnerství, Krátká 26, 100 00 Praha 10, tel./fax: 274 816 727, e-mail: petr.smid@ecn.cz

Přihlášku do soutěže lze zaslat elektronicky, a to vyplněním formuláře umístěného na www.nadacepartnerstvi.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí