zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Úklid Lužiček aneb příroda to ocení

12.04.2007
Odpady
Příroda
Úklid Lužiček aneb příroda to ocení

Jarní měsíce znamenají pro mnoho lidí období zvýšené aktivity. Bohužel ne všechny činy jsou chvályhodné a množství nepotřebných věcí z domácnosti končí odhozených v přírodě.

V době, kdy každá větší obec a město mají svůj sběrný dvůr, je stále hodně těch, kteří asi s dobrým pocitem svůj odpad odhodí do lesa.

„Naštěstí se ještě najdou dobrovolníci, kteří věnují své síly a čas úklidu našeho ´společného domu´ bez nároku na cokoli,“ říká paní Michaela Komersová.

Při kampani „Čistším Českolipskem“ jsme monitorovali nevábně vyhlížející místa na úbočí rozložitého Bouřného vrchu v Lužických horách. Zde se pokusíme zlikvidovat 2 velké černé skládky a nezapomeneme ani na blízké okolí. Pořadatelé akce – ekoporadna ORSEJ při VMG Česká Lípa, místní skupina HNUTÍ DUHA Česká Lípa a pobočka Společnosti pro trvale udržitelný život z České Lípy – zajišťují igelitové pytle a jednorázové rukavice.

Sraz je na zastávce vlaku Jedlová ( Nová Huť ) v sobotu 14. dubna 2007 po příjezdu vlaku od České Lípy v 9:08 hodin. Společný odjezd z České Lípy-Střelnice v 8:33, z Nového Boru v 8:46 a Svoru v 8:56.

Akce je součástí kampaně „Čistším Českolipskem“ ekoporadny ORSEJ při VMG Česká Lípa.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí