zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

První výsledky projektu Přírodě OK

16.04.2007
Příroda
První výsledky projektu Přírodě OK

Uplynul první půlrok, kdy je na Olomoucku realizován unikátní partnerský projekt Přírodě OK (Informační centra EVVO). Projekt je podpořen ze 75 % finančními prostředky z Evropského sociálního fondu a 25 % kofinancuje Státní rozpočet ČR. Hlavním záměrem projektu bylo vytvořit

na území Olomouckého kraje stabilní síť 15 institucí a organizací, které budou šířit po dobu dvouletého projektu i po jeho ukončení informace o životním prostředí. Garantem projektu je Statutární město Olomouc.

V rámci projektu bylo doposud uspořádáno na 60 osvětových akcí o probelamitce ŽP pro veřejnost, kterých se zúčastnilo 4200 návštěvníků. Dále parnterské organizace připravily 150 seminářů pro pedagogy, státní správu, zaměstnance firem a pracovníky neziskového sektoru na konkrétní témata z oblasti ochrany životního prostředí, která jsou zajímavá právě pro dané skupiny – účast byla 740 osob. Byly vydány 4 odborné publikace.

Od ledna funguje i síť ekoporaden – ČSOP Iris Prostějov, Ornitologická stanice Přerov, Vila Doris Šumperk, Hnutí Brontosaurus Jeseník, Sagittaria Olomouc a Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s. Horka nad Moravou. Občané, kteří potřebují poradit, jak postupovat v případě nalezení zraněného živočicha, kde je nejbližší sběrný dvůr a podobně, mohou osobně navštívit některou z ekoporaden, případně zavolat či zaslat e-mail s dotazem.

Přehled akcí pro veřejnost včetně kontaktů na jednotlivé organizace/instituce zapojené do projektu nalezenete v Kalendáři akcí (k dispozici v městském informačním centru – podloubí radnice, na Sluňákově v Horce nad Moravou a na akcích projektu). Více informací o projektu naleznete na www.prirodeok.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí