zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dominují rekonstrukce a ekologie

17.04.2007
Energie
Dominují rekonstrukce a ekologie

Ve dnech 17. až 21. dubna 2007 se konají Stavební veletrhy Brno, které tvoří čtyři relativně samostatné části.

Proč jste se rozhodli zopakovat loňské téma: Zelená energie? Bude na veletrhu něco navíc oproti loňsku? Co vše se pod tímto tématem skrývá?

Především nás velmi mile překvapila vysoká účast a zájem vystavovatelů, kteří se k tématu Zelená energie v roce 2006 přihlásili - konkrétně to bylo 97 firem. Vzhledem k tomu, že jejich zájem o účast na Stavebních veletrzích trvá, zachovali jsme toto téma jako zvýrazněné i pro letošní rok. Také bychom rádi přispěli k publicitě a osvětě v tematice zelené energie - formou nejrůznějších bonusů a zvýšením pozornosti upřené na dané téma chceme podpořit firmy, které se k tématu přihlásily.
Toto téma je také naší reakcí na požadavek EU na zvýšení procenta spotřebované energie, která je vyrobena z alternativních zdrojů. Do roku 2020 má toto číslo vzrůst na 20 %, což je a bude problém a jakákoli osvěta je nezbytná. V letošním roce se téma Zelená energie na Stavebních veletrzích odráží v zaměření doprovodného programu - konkrétně to jsou témata: Ekologická budoucnost a hospodaření energií, Energetická náročnost budov (regulace a eliminace ztrát energie v budovách) a trvale udržitelný rozvoj. Nesmím také opomenout bezplatné poradenství pro návštěvníky veletrhu právě ohledně zelené energie.

Kráceno

Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí