zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jihlava chce změnu protihlukové vyhlášky

24.04.2007
Hluk
Jihlava chce změnu protihlukové vyhlášky

JIHLAVA (hm) – Řešení problému, na který první upozornily JL, se nyní rýsuje.  Zákon o ochraně veřejného zdraví totiž umožňuje udělení pokuty hygienickou stanicí za překročení limitů hluku. Jenže až do loňského června se tato hrozba nevztahovala na akce "události s nízkou četností nebo krátkodobou expozicí" – tedy zejména na hudební koncerty nebo poutě.


 Rada města se nechce smířit s tím, že by strach pořadatelů koncertů z pokut měl trvat i další sezónu a apeluje na změnu vyhlášky směrem k původnímu znění. Přihlédla i ke stížnostem provozovatelů kultury, které zazněly na jejich nedávném setkání s vedením města.

 Na popud rady sestavil kulturní odbor podklad pro dopis poslancům, který by měl být co nejdříve odeslán. Mimo jiné se v něm píše, že limity překročí téměř každý pořadatel kulturní akce. "Na veřejném prostranství musí být akce vždy ozvučena. A to se týká i promenádních koncertů dechovek pro seniory, pohádek pro děti, nemusí se jednat jen o překřičené koncerty rockových hudeb!"

 Primátor města Jaroslav Vymazal a náměstek Radek Vovsík už o možnosti změny jednali s poslancem Vladimírem Hinkem, náměstkyně pro kulturu Irena Wagnerová zase s ministrem Václavem Jehličkou.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí