zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Brně vyrostou další stěny, které mají zastavit hluk z D1

27.04.2007
Hluk
V Brně vyrostou další stěny, které mají zastavit hluk z D1

U Starého Lískovce v Brně začaly stavební stroje hloubit základy pro protihlukové bariéry. S jejich vybudováním původně hodlalo ministerstvo dopravy počkat až na plánované rozšíření dálnice D1 o jeden pruh v každém směru, to je ale stále v nedohlednu.

Stěny nejvíc pomohou Irkutské a Bosonožské ulici, kde stojí i základní škola. V obou lokalitách jsou neustále překračovány hygienické limity. Budování dalších bariér v Bosonohách a Troubsku je nejisté nejen kvůli rozšiřování dálnice. Mezi oběma sídly má totiž v budoucnu vzniknout mimoúrovňová křižovatka dálnice a rychlostních silnic R43 a R52.

V Troubsku se zase nechtějí spokojit jen se stěnami. Podle informací občanských sdružení jsou v okrajových částech obce přiléhajících k dálnici překročeny i limity škodlivin, a aktivisté proto požadují uzavřít celou dálnici do tubusu, zvlášť pokud by se měla D1 rozšiřovat. To ale ministerstvo dlouhodobě odmítá jako příliš drahé.

Dálnice D1 není jedinou silnicí v Brně, kterou mají protihlukové stěny obklopit. Další se stavějí v Ostravské ulici kolem rychlostní silnice R50 a v Hradecké podél Novoměstské ulice. Stávající stometrová stěna se tam dočká rekonstrukce a přibude dalších 92 metrů bariéry. Stěna na Ostravské má být hotova v květnu, v Řečkovicích u Hradecké máme termín dokončení v šestém měsíci letošního roku.

 

iBrnonews

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí