zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Solární panely ve fólii

04.05.2007
Energie
Solární panely ve fólii
Na letošním francouzském ekologickém veletrhu Pollutec v Lyonu získaly firmy Henkel a Solar Integrated společně stříbrnou cenu organizace ekologicky zaměřených časopisů EEP (European Environmental Press). Udělení této ceny představuje uznání navrženého řešení na začlenění solárních článků do ohebných střešních membrán, jakož i úspěšné realizace tohoto návrhu.

Solární panely v roli lze snadno instalovat na ploché střechy. Při vývoji této nové technologie hrála důležitou roli systémová řešení lepidel a tmelů značek Macromelt a Purmelt od firmy Henkel, jež byly k realizaci srolovatelných solárních panelů nezbytné.

Hlavním prvkem nové technologie jsou tmavě modré, lesklé solární články z tenké fólie. Lepidla a tmely spojují tyto solární moduly se střešními membránami a utěsňují okraje. Solární panel tvoří čtyři až šest modulů, které jsou laminovány tak, aby vytvářely šest metrů dlouhou a dva až tři metry širokou nepromokavou polymerovou membránu. Panel lze snadno položit přímo z role a spojit s jakýmkoli počtem dalších panelů.

Je pravda, že lepidla a tmely tvoří pouze malou část celkového objemu konečného produktu, avšak kvalita spoje a utěsnění je životně důležitá pro dlouhodobě spolehlivou funkci těchto solárních panelů.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí