zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vodáci dostanou nového průvodce po Ohři

05.05.2007
Voda
Vodáci dostanou nového průvodce po Ohři

Průvodce pro vodáky na řece Ohři , seznamující milovníky pádla s tímto tokem, vyjde v rámci projektu Vodácká Ohře. První etapa začala už loni. Představovala osazení břehů v Karlovarském kraji 69 informačními tabulemi, informujících ve třech jazycích nejen o řece, ale i o zajímavostech v okolí. Publikace vyjde v češtině, a také v německé a anglické mutaci. Vytištěno jí bude 6000 kusů.

Náklady na výrobu dosáhnou přibližně 585.000 korun. Z toho Karlovarský kraj zaplatí 60.000 korun. Zbytek představuje dotace z Nadace ČEZ, která už financovala i informační tabule podél řeky. Obsahem bude brožura navazovat na vytvořenou vodáckou stezku s tím, že bude informovat například o charakteristice toku a celé oblasti, jíž řeka protéká.

Vodáci se z nové publikace dozvědí, jak mají bezpečně překonávat jezy a jednotlivé úseky řeky. Opomenuty nejsou ani zásady bezpečnosti při vodácké turistice, možnosti ubytování, ale i užitečné rady pro nezkušené vodáky. Zároveň budou graficky znázorněny jednotlivé splavné úseky řeky včetně mapových podkladů v měřítku 1:50.000 spolu s kilometráží řeky.

Brožura bude k dispozici zdarma v informačních centrech, půjčovnách lodí a na dalších vhodných místech. K dostání bude i na krajském úřadu. Má vyjít na přelomu srpna a září a měla by mít zhruba 100 stran.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí