zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Arnice se bude diskutovat o tom, zda lze v Praze recyklovat až 50% odpadu

08.05.2007
Odpady
V Arnice se bude diskutovat o tom, zda lze v Praze recyklovat až 50% odpadu

PRAHA – Množství odpadů, které Pražané denně vyprodukují, se stále zvyšuje a míra recyklace je přitom poměrně nízká. Na přednášce tuto středu 9. 5. v knihovně Arniky budeme hledat odpovědi na to, jak docílit padesátiprocentní míry recyklace domovního odpadu v roce 2010, k čemuž Prahu zavazuje Plán odpadového hospodářství ČR, a jaké kroky podniká Magistrát hl. m. Prahy například v oblasti sběru bioodpadu, který tvoří přes 30% domovního odpadu. Podíváme se i na příklady ze zahraničí, jak tam řeší nerudovskou otázku „Kam s ním?“.

Každý Pražan v roce 2006 vyprodukoval přibližně 236 kg domovního odpadu a z tohoto množství asi 36 kg (15,3%) vytřídil. Je to moc nebo málo? A jak si stojí Praha ve srovnání s jinými městy? „V polovině dubna se objevila v médiích zpráva od společnosti Eko-kom, že Češi jsou mistři v třídění plastů. Je to pozitivní zpráva. Přesto jsou popelnice plné plastových lahví a dalšího dobře recyklovatelného materiálu“, konstatuje Ing. Milan Havel a dodává, jaká budou další témata přednášky: „Budeme diskutovat také o výhodách a nevýhodách zálohování PET lahví, jak navrhuje Ministerstvo životního prostředí ČR, a o tom, co pro  zlepšení nakládání s odpady navrhují české ekologické organizace“.

Beseda se uskuteční ve středu 9. května  od 18 hodin v knihovně sdružení Arnika na Žižkově (Chlumova 17, Praha 3). Arnika pořádá přednášky s diskusemi na různá témata související s ochranou přírody každou druhou středu v měsíci od 18 hodin ve své žižkovské knihovně (Chlumova 17, Praha 3). Vstup je zdarma. V žižkovské klubovně Arniky je k dispozici také knihovna s více než dvěma tisíci knih, publikace o životním prostředí, desítky videokazet a řada titulů tématických časopisů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí