zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Ústeckém kraji se vytřídí nejméně odpadu na obyvatele v Česku

14.05.2007
Odpady
V Ústeckém kraji se vytřídí nejméně odpadu na obyvatele v Česku

Ústí nad Labem - Obyvatelé v Ústeckém kraji vytřídí nejméně odpadu na osobu v České republice. Podle údajů společnosti EKO-KOM to loni bylo 19 kilogramů na osobu. Nejlepší Plzeňský kraj vytřídí 36,4 kilogramu na obyvatele. Podle radního Ústeckého kraje Antonína Terbera množství vytříděných odpadů rychle roste. Doufá proto v to, že se regionu podaří dostat na lepší místo.

Ještě v roce 2003 připadalo na jednoho obyvatele kraje 9,61 kilogramu vytříděného odpadu. Do letošního roku se množství zvedlo o téměř deset kilogramů a s prudkým nárostem kraj počítá i v tomto roce.

Do třídění odpadů je v regionu zapojeno 321 měst a obcí, ve kterých je umístěno 10 610 kontejnerů. V letošním roce má přibýt minimálně 356 dalších. Kraj také rozjíždí projekt, který by měl obcím pomoci s plánováním jak nejlépe kontejnery rozmístit, aby jich využívalo co nejvíce lidí. Připravena je i osvětová kampaň. Kraj chce i motivovat města, aby se snažila co nejvíce do třídění odpadu zapojit. Vyhlásil proto soutěž Skleněná popelnice, ve kterém nejlepší radnice ocení.

Podle Terbera ne všechna města třídění odpadů dobře podporují. V kraji jsou vidět rozdíly mezi jednotlivými okresy. Zatímco na Děčínsku a Litoměřicku se na jednoho obyvatele vytřídí přes 26 kilogramů na osobu, na Mostecku a Teplicku je to necelých 11 kilogramů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí