zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

České Budějovice chtějí zavést ekologickou městskou dopravu

14.05.2007
Obecné
České Budějovice chtějí zavést ekologickou městskou dopravu

Město České Budějovice se zapojí do evropského programu CIVITAS-plus, zaměřeného na ekologicky čistou městskou dopravu. Jak říká náměstkyně primátora Ivana Popelová, na město se obrátila britská společnost, která připravuje projekt. První schůzka se uskutečnila v Londýně. Kromě jihočeské metropole je v projektu dalších 5 měst. 

V rámci projektu by město vytvořilo především integrovaný plán dopravy s tématy městská hromadná doprava a to její preference, elektronický informační a odbavovací systém. Dále bezpečný prostor pro všechny účastníky dopravy, zejména v centrální zóně rozdělení uličního profilu pro pěší, cyklisty a parkovací místa. Projekt také zahrnuje vybudovaní bezpečných záchytných parkovišť pro návštěvníky města a vytvoření vhodných podmínek pro každodenní cyklistickou dopravu.

Rozpočet projektu se bude pohybovat mezi 2 a 3 miliony euro na město. Prvotní bude vytvoření projektu, jeho předložení a schválení. Samotný program by měl být realizován v letech 2009 - 2012.

Náměstkyně primátora Ivana Popelová k finančnímu krytí upřesnila: "Tři miliony euro určitě nebudou stačit na celý projekt, nicméně mohou sloužit pro drobnější úpravy, včetně vybudování dopravního dispečinku, naváděcích systémů a značení. Na některé projekty a vzdělávací akce můžeme dostat 100 procentní krytí, u investičních akcí je to kolem 50 procent."

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí