zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Požár skladu odpadu

14.05.2007
Odpady
Havárie
Požár skladu odpadu

Ve středu 9. května 2007 krátce po sedmnácté hodině přijalo operační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje hlášení o požáru odpadu v objektu v Lomnici nad Popelkou

Na místo byla vyslána jednotka HZS LK stanice Semily a jednotky SDH obcí Lomnice nad Popelkou, Libštát, Košťálov a Nová Ves nad Popelkou se sedmi automobilovými cisternami.

Po příjezdu hasiči zjistili, že se jedná o požár odpadu ze sběrných dvorů a průmyslové sféry, určený k termickému využití do spaloven a cementáren. Odpad byl uložený ve skladovací hale o rozměrech 100 x 30 m. K uhašení hořícího odpadu hasiči použili pět vodních proudů a následně museli hromady odpadu rozebírat a prolévat vodou. V půl osmé večer byl zásah hasičů ukončen a místo předáno majiteli objektu.

Požárem bylo poškozeno opláštění haly ze sklolaminátových vlnitých desek v délce přibližně 30 m a střecha z vlnitého hliníkového plechu o velikosti 10 m2.
Výši přímé škody na objektu stanovil vyšetřovatel HZS LK přibližně na 100 tisíc korun. Hasičům se podařilo uchránit majetek ve výši 4 milionů korun. Příčina vzniku požáru je momentálně v šetření. Nejpravděpodobnější verzí je nedbalost - odhození nedopalku cigarety, nebo samovznícení odpadu.

por. Mgr. Iva Michalíčková
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí