zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Poptávka po technologiích

16.05.2007
Odpady
Energie
Poptávka po technologiích

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci se skupinou Transferu technologií Technologického centra AV ČR, Evropského sociálního fondu (ESF) a CIRC (Czech IRC) jako zprostředkovatele pro transfer technologií z databáze mezinárodní sítě IRC (Innovation Relay Centre). Kontakt/info: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: 420 234 006 136, fax: 420 220 922 698, e-mail: janosec@tc.cz, www.circ.cz

Vývoj boileru na biomasu

Reference: 06 ES NWFF 0ENC

Španělská firma hledá partnera pro vývoj a dodávky boileru založeného na biomase (peletkách), který by pokrýval rozsah výkonů od 70 do 700 kWp. Konstrukční řešení by mělo být založeno na modulární konstrukci; hledaný partner by měl být schopen zajistit návrh, vývoj a výrobu zařízení.


Software pro řízení nákladů na energie v budovách

Reference: 07 IT SUTC 0HE8

Italská firma specializující se na poskytování služeb v oblasti úspor energií, by ráda implementovala softwarové aplikace pro řízení nákladů na energie v budovách a průmyslových objektech, aby zlepšila svou konkurenceschopnost na trhu, zejména pak řízení, údržbu a náklady. Jakýkoliv další inovační aspekt bude rovněž vítán. Hledané softwarové aplikace by měly pokrývat oblasti energetických auditů, energetický benchmarking budov, výpočty okamžité spotřeby energií v budovách, okamžitých nákladů apod. Firma hledá partnera pro technickou spolupráci a implementaci software.


Senzor pro měření množství kyslíku ve vodě a odpadu

Reference: 07 HU HUBU 0HQ7

Maďarská společnost hledá dodavatele senzoru, který bude měřit, množství kyslíku ve vodě a v odpadních vodách. Společnost by ráda integrovala takovýto senzor do svého vlastního systému měření, aby tak rozšířila své současné možnosti měření a zvýšila svůj podíl na trhu. Hledaný senzor by měl být použitelný jak průmyslově, tak i laboratorně. Společnost hledá partnera pro technickou a/nebo obchodní spolupráci.

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí