zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka technologií

16.05.2007
Odpady
Energie
Nabídka technologií

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci se skupinou Transferu technologií Technologického centra AV ČR, Evropského sociálního fondu (ESF) a CIRC (Czech IRC) jako zprostředkovatele pro transfer technologií z databáze mezinárodní sítě IRC (Innovation Relay Centre). Kontakt/info: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: 420 234 006 136, fax: 420 220 922 698, e-mail: janosec@tc.cz, www.circ.cz

Recyklační technologie na PET láhve

Reference: 05 TR TEEU 0BP9

Turecká firma vyvinula technologii na výrobu surových umělých vláken. Umělá vlákna lze použít v mnoha průmyslových aplikacích na celém světě. Vedle výroby hodnotného produktu nabízí technologie výhodu ve zpracovávání existujícího materiálu, resp. odpadu. Firma hledá partnery z Evropských zemí, kteří by měli zájem o instalaci a provozování této technologie. Firma nabízí poradenství při instalaci technologie a zaškolení.

Nový typ solárních kolektorů pro ohřev teplé vody

Reference: 07 IL ILMI 0HOE

Izraelská společnost vyrábějící solární a elektrické ohřívače vody vyvinula nový korozivzdorný kolektor s PVC vrstvou a polyuretanovou izolací. Kolektor je připojen k ploše přijímače buď měděnými nebo cínovými páskami pomocí ultrazvukového svařování, což minimalizuje tepelné ztráty. Kolektor je vhodný pro použití v solárních systémech, nízko-profilových systémech a pro systémy v nepříznivých klimatických podmínkách. Společnost hledá partnera pro joint-venture.

 

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí