zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vítězem odpadového komiksu je muž z jihlavského pivovaru

26.05.2007
Odpady
Vítězem odpadového komiksu je muž z jihlavského pivovaru

JIHLAVA (hm) – Když se přihlásil do soutěže, která měla poutavou formou motivovat ke třídění odpadů hlavně školní děti, netušil, že bude jediný dospělý.

Třicetiletý Petr Kopl pracuje v jihlavském pivovaru a o soutěži vypsané magistrátem a Službami města Jihlavy (SMJ) se dočetl v novinách. A jako ilustrátor na volné noze, tvůrce kreseb pro děti, karikatur i "fantasy" komiksů (některé se přímo dotýkají Jihlavy) ji vzal jako výzvu.

"Kresba je trochu anekdota, ale celkové vyznění je spíš pesimistické – naznačuje zaslepenost těch dospělých, kteří si myslí, že s odpady je všechno v pořádku a chlácholí tím své děti," uvedl ke svému dílu kreslíř, který je mj. autorem reklamní kresby ježka topícího se v pivu.

Do uzávěrky soutěže se sešlo 49 kreseb od 56 kreslířů (pod některými jsou podpisy více autorů). "O nejlepším výtvoru hlasovali zájemci na prezentaci při příležitosti Dne Země na náměstí," uvedla Lenka Šimková z odboru dopravy. Tam i řada školních dětí ocenila preciznost kresby Petra Kopla.

V kategorii žáků první tři ceny obsadily žákyně ZŠ Křížová: jako vítěznou porota určila Dalinku Vuong, na druhém místě skončila Lucie Schindlerová a bronzovou medaili získává Tereza Švehlová. Soutěže se účastnili i žáci ZŠ E. Rošického, ZŠ T. G. Masaryka, ZŠ Kollárova a ZŠ Havlíčkova.

Petr Kopl i dětští vítězové dostali knihy, odpadkové koše a také dvouhodinové bezplatné plavání ve Vodním ráji. Tam také budou všechny práce znovu vystaveny od 21. května do 1. června.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí