zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

O vylákané peníze za "ekologickou daň" lidé nepřijdou

23.05.2007
Obecné
O vylákané peníze za  ekologickou daň  lidé nepřijdou

Bankovní účet podvodníků, kteří se minulý týden pokusili vylákat z obyvatel Zlína peníze za „ekologickou daň“, byl zablokován. Od firmy EZERE, s. r. o., přišla řadě lidí faktura na uhrazení „ekologické daně“ za rok 2007 ve výši 1980 Kč. Faktur bylo údajně z pobočky České pošty v Praze odesláno 10 tisíc.

Na policii se již přihlásilo asi čtyři sta obyvatel Zlína, kterým přišla faktura na „ekologickou daň“. A přicházejí stále další a další. Pokus o podvod přišla nahlásit například i žena, která našla fakturu adresovanou na svého šest let mrtvého manžela. Policie zatím neeviduje případ, že by fakturu obdrželi i lidé, kteří žijí mimo Zlín.

Vlastníkem bankovního účtu je podle policie opravdu společnost EZERE, s. r. o. Účtem však disponuje cizí státní příslušník (s největší pravděpodobností Němec Wolfgang Appenzeller), který není v obchodním rejstříku zapsán ani jako jednatel, ani jako společník firmy.

 


„Prošetřujeme hned několik vyšetřovacích verzí,“ řekla redakci TÝDEN.CZ mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. „Může jít o naivní pokus vylákat z lidí peníze nebo o pomstu uvedené společnosti. Také ale někdo mohl zneužít cestovní doklad cizince, na který účet založil a mohl s ním disponovat,“ dodala.

 


Podvod mohl dosáhnout výše až dvou milionů korun. Pachateli hrozí trest v rozmezí pěti až dvanácti let vězení. Zlínská policie proto žádá především obyvatele, kteří již peníze na účet odeslali, aby se jí neprodleně přihlásili.

 

http://www.tyden.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí