zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologické veletrhy Brno patří k tomu nejlepšímu, co výstavnictví v oblasti životního prostředí nabízí

24.05.2007
Obecné
Ekologické veletrhy Brno patří k tomu nejlepšímu, co výstavnictví v oblasti životního prostředí nabízí

Odpovědi ministra životního prostředí Martina Bursíka na otázky BVV, a.s. k využití pro Ekologické veletrhy BrnoJaký vidíte přínos pro svůj rezort v konání Ekologických veletrhů Brno a jak hodnotíte odborný doprovodný program?

Ekologické veletrhy Brno patří k tomu nejlepšímu, co výstavnictví v oblasti životního prostředí nabízí nejenom v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Podnikatelé, veřejná správa, ale i experti z mého resortu mají možnost se navzájem setkávat, vyměnit si zkušenosti s nejnovějšími trendy a to se musí odrazit i v praxi, kterou každodenně procházíme.Co považujete za prioritní v rámci ochrany životního prostředí?

Odpověď je jednoznačná. Naprostou prioritou je ochrana klimatu – tedy snižování emisí CO2, zavádění nízkouhlíkových technologií, obnovitelných zdrojů energie pro výrobu elektřiny i tepla, či nahrazování benzínu a nafty biopalivy a dalšími alternativami. Zásadní zvýšení energetické účinnosti ve výrobě i spotřebě energie, ať už v dopravě, ale i v domácnostech, veřejných budovách a byznysu. A samozřejmě příprava na dopady klimatických změn, tedy adaptační opatření – u nás (což znamená především opatření k zadržování vody v krajině), i tam kde dopady budou mnohem tvrdší, než ve střední Evropě.

Zdroj: BVV, a.s.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí