zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zlín: Senioři mohou studovat ekologii i archeologii

29.05.2007
Obecné
Zlín: Senioři mohou studovat ekologii i archeologii

Nové studijní programy na příští akademický rok si připravila zlínská Univerzita Tomáše Bati pro své starší posluchače v rámci takzvané Univerzity třetího věku. Vyšla tak vstříc zájmům seniorů, z nichž mnozí navštěvují kurzy dlouhodobě a sami inovace navrhovali.

„Například cyklus nazvaný Zdravý člověk, zdravá výživa, zdravá planeta bude obsahovat přednášky i praktická cvičení z oblasti potravinářských technologií i z ekologie. Program Archeologie a etnologie zase vyplynul ze snahy podpořit poznávání regionu,“ informovala Jana Brázdilová z rektorátu zlínské univerzity. Seniorům, kteří ukončili dvouletý cyklus Počítače v praxi, bude určena novinka Internet a informační média. Posluchačům, kteří se zajímají o filozofii, psychologii, sociologii či pedagogiku, nabízí nyní univerzita cyklus Člověk a společnost.

Kromě zmíněných novinek bude v příštím akademickém roce pokračovat v pozměněné podobě například i oblíbený program Výtvarná umění. „Rozdělil se na čistě teoretický přednáškový cyklus a na ateliérová cvičení,“ potvrdila mluvčí univerzity Andrea Kadlčíková.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí