zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brno se stává na tři dny Mekkou ochrany životního prostředí

29.05.2007
Obecné
Brno se stává na tři dny Mekkou ochrany životního prostředí
28. 5. 2007 Tiskové středisko BVVEkologické veletrhy Brno začaly dnes na brněnském výstavišti. Letošního třináctého ročníku, který tvoří mezinárodní vodohospodářská výstava Vodovody-Kanalizace (VOD-KA) a mezinárodní veletrh techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO, se účastní 330 vystavovatelů ze 12 zemí, kteří se budou prezentovat na celkové ploše 11 200 metrů čtverečních.

Celkem 16 procent z nich tvoří noví vystavovatelé. Vedle pavilonu B a D se nově otevřely prostory pavilonu C. Ekologické veletrhy potrvají do 31. května, organizátoři očekávají, že je navštíví na 10 000 odborníků.

„Ekologické veletrhy Brno patří k tomu nejlepšímu, co výstavnictví v oblasti životního prostředí nabízí nejenom v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Podnikatelé, veřejná správa, ale i experti z mého resortu mají možnost se navzájem setkávat, vyměnit si zkušenosti s nejnovějšími trendy, a to se musí odrazit i v praxi, kterou každodenně procházíme,“ řekl ministr životního prostředí Martin Bursík.

Vodohospodářskou výstavu VOD-KA tradičně organizuje Sdružení oborů a kanalizací ČR – SOVAK ČR. SOVAK sdružuje subjekty, jejichž hlavním předmětem činnosti je zajišťování zásobování vodou nebo odvádění a čištění či jiné zneškodňování odpadních vod, a to z hlediska provozování a zpracování, vlastnictví, rozvoje a výstavby. V současnosti má sdružení 118 řádných členů, kteří zásobují kvalitní pitnou vodou přes devět milionů obyvatel a odvádějí odpadní vody od asi osmi milionů obyvatel, z toho 94 procent odpadních vod čistí.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí