zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pod střechou Mze prvé Podniky povodí ve společné expozici

30.05.2007
Voda
Pod střechou Mze prvé Podniky povodí ve společné expozici
Podniky Povodí představí ve společné expozici realizované i plánované stavby v rámci programů prevence před povodněmi, odstraňování povodňových škod či rekonstrukce a úpravy vodních děl. „Účast na Ekologickém veletrhu zajistí větší informovanost veřejnosti o správcích toků, o jejich povinnostech, ale také o rozsáhlých úkolech, které musí plnit v širokém časovém horizontu,“ řekl generální ředitel státního podniku Povodí Odry Ing. Pavel Schneider. Na relativně malém území povodí Odry s nízkou přirozenou vodností se soustředily vysoké nároky na vodní hospodářství jak z hlediska zajištění množství a jakosti vody pro zásobení průmyslu a obyvatelstva, tak pokud jde o zatížení toků odpadními vodami.

Povodí Odry v expozici MZe představí komplex staveb a návrhy opatření na toku Morávka.

Návštěvníci se budou moci také seznámit s projektem Povodí Vltavy, plánovanou rekonstrukcí rozdělovacího objektu Novořeckých splavů na Lužnici apod.

Povodí Moravy, s. p. představí mj. dvě významná protipovodňová opatření - poldr Žichlínek na Moravské Sázavě (největší v Evropě) a I. etapu protipovodňové ochrany Olomouce. Obě tyto akce budou v letošním roce dokončeny. Veřejnost jistě ocení též informace o unikátní rekonstrukci vodního díla Mostiště či o obnově splavnosti Baťova kanálu.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí