zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Unijní miliardy pro venkov budou k mání od července

30.05.2007
Zemědělství
Energie
Unijní miliardy pro venkov budou k mání od července
První kolo programu rozvoje českého venkova, v jehož rámci budou moci tuzemské zemědělství a venkov čerpat v letech 2007 až 2013 z unijních zdrojů 2,8 miliardy eur (asi 78 miliard korun), by mělo začít v polovině července. Na projekty je v prvním kole připraveno zhruba 2,3 miliardy Kč. Zemědělci mohou žádat o investiční podporu v oblasti modernizace zemědělských podniků, činnosti mladých zemědělců a obnovitelných zdrojů. Včera to řekl ministr zemědělství Petr Gandalovič.

"Vzhledem k počtu dotačních titulů a administraci projektů nelze otevřít všechny podpory najednou. Průběžně proto budeme vyhlašovat jednotlivá kola příjmu žádostí. Premiérové kolo chceme spustit v první polovině července, další bude následovat s tříměsíčním odstupem," prohlásil Gandalovič. V prvním kole může být vyplaceno 2,3 miliardy korun. "Tyto podpory se budou týkat investic do modernizace zemědělských podniků. Mladým začínajícím zemědělcům budeme poskytovat startovací podporu," uvedl ministr. Dotace podle něj půjdou také na projekty v oblasti obnovitelných zdrojů energie, především na bioplynové stanice, na kotelny spalující biomasu či na výrobu peletek.

Prováděcí pravidla prvního kola projedná 5. června monitorovací výbor. Pravidla poté budou k dispozici na regionálních odborech Státního zemědělského intervenčního fondu a na internetových stránkách ministerstva zemědělství. Výbor Evropské komise schválil program rozvoje českého venkova minulý týden.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí