zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Biopaliva se budou míchat do pohonných hmot

31.05.2007
Obecné
Biopaliva se budou míchat do pohonných hmot
Tiskové středisko BVVV ČR bude povinné přimíchávání biopaliv do pohonných hmot. Výbor pro životní prostředí poslanecké sněmovny Parlamentu ČR inicioval novelu zákona o ochraně ovzduší, kterou následně sněmovna schválila. Uvedl to na Ekologických veletrzích v Brně předseda Výboru pro životní prostředí Libor Ambrozek.

„Za důležité považuji také novelu zákona o posuzování vlivu na životní prostředí, kterou inicioval Středočeský kraj. Je to jeden ze vzácných příkladů, kdy opravdu spolupracují kraje, ministerstva a poslanecký výbor. Podařilo se tak zjednodušit administrativu při výkonu státní správy. Ulehčí se jak krajským úřadům, tak žadatelům, kteří chtějí do čehokoliv investovat,“ řekl Ambrozek.

Podle něho se v dalším období bude výbor věnovat novele zákona o odpadech, která bude řešit nejen poplatky, ale také situaci v elektroodpadu a další záležitosti. „Čeká nás diskuse o novele zákona na ochranu proti týrání zvířat, kde zřejmě dojde ke zpřísnění sankcí. Dále budeme debatovat o zákonu o vodách, samozřejmě vzejde řada námětů právě z Ekologických veletrhů v Brně,“ konstatoval. Jde o čištění odpadních vod, proces povolování užívání studní, ale též o vymezení poplatků, které budou obce odvádět do státního rozpočtu. Výbor také bude projednávat problematiku možného vyvlastňování pozemků potřebných na výstavbu protipovodňových hrází.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí